Vodní svět

VODNÍ SVĚT V PROVOZU KAŽDÝ DEN 10:00 - 19:00

Voda to je život! Přístup je zcela zdarma.

Zabaví se i dospělí. Vzpomínáte, kdy jste naposled dělali přehradu v potoce? Nyní si to můžete vyzkoušet opět se svými ratolestmi. Hra s vodou může být nejen zábavná, ale i naučná. Na Gutovce již od roku 2008 funguje projekt vodní svět. Inspiraci jsme hledali v Alpách, kde si voda v přírodě vždy najde svojí cestu. Vodní svět je postaven od předního německého výrobce Spielgeraete GmbH. Děti si můžou vyzkoušet různé typy atrakcí jako je Archimédův vodní šroub,  dopravník vody, vodní mlýnek, nerezové skluzavky a tobogány:

Voda v celém tomto systému je čištěna pomocí bazénové technologie na základě pískových filtrů. 

vodní svět

Vodní svět zazimován - MIMO PROVOZ

Vodní svět

V uzavřeném a hlídaném areálu školy v Gutově ulici byl zrealizován první vodní svět v Čechách. Vodní svět je postaven výlučně z výrobků německé firmy Richter Spielgeraete GmbH, která na světovém trhu s dětskými hřišti působí již více než 40 let . Tyto výrobky byly kromě své vyhlášené kvality vybrány i pro svůj ne úplně tradiční, i když přírodní vzhled. Přírodní vzhled dřevěných prvků je u vodních herních prvků citlivě kombinován s jednoduchým designem z vysoce kvalitní nerezové nerez oceli odolávající dlouhodobě chemicky ošetřené vodě. Hřiště se tedy dětem na první pohled nepodbízí pestrými barvami, a vybízí návštěvníky objevit jeho herní funkce a technické záludnosti až při samotné hře. Vybrané herní prvky podporují nejen všestranný pohybový rozvoj dětí ale i jejich povědomí o fungování základních fyzikálních zákonů. Jako jeden z nejznámějších příkladů můžeme uvést třeba známý Archimédův vodní šroub. Pokud navštívíte hřiště v dopoledních hodinách, tak možná bude svědky praktické výuky hodin fyziky, kdy paní učitelky přivádí své žáčky k Archimedovu šroubu a snaží se svým malým studentíkům vštípit podstaty základů působení fyzikálních zákonů v realitě.


Jedním z důležitých kritérií při stavbě hřišť firmy Richter je vždy také snaha tvůrců, aby na hřišti byla vytvořena ta největší herní pohoda při poskytnutí nezbytné bezpečnosti dětí odpovídající současně platným evropským normám (Spolutvůrcem těchto norem je právě zmiňovaný pan Richter). Právě on je zastáncem myšlenky, že šťastné a spokojené dítě nejen že nezlobí, ale nesnaží se ani herní prvky ničit a většinou si hraje i spokojeně, v klidu a tím i bez toho, že by si způsobilo nějaký úraz. A to je ten směr při tvorbě dětských hřišť, který se nám líbí a který bychom rádi prosazovali.


Je zde umístěno 15 herních vodních prvků, u každého je pak umístěna informační cedule s názvem prvku a stručným návodem k jeho použití (např.Archimédův vodní šroub, dopravník vody Archimedova šroubu, vodní mlýnek).


Celý systém vodního světa funguje na cirkulaci tekoucí vody, která teče kruhovým korytem vydlážděným z drobných žulových kostek v betonu, v tomto korytě jsou pak umístěny jednotlivé prvky. Uprostřed tohoto kruhu je vytvořen umělý kopec, doplněný umělými balvany vytvořenými pomocí torkretového nástřiku. Celé hřiště tvoří zároveň nástupní plochy pro nerezové skluzavky a tobogány. Voda v celém tomto systému je čištěna pomocí bazénové technologie na základě pískových filtrů.

GUTOVKA
Volnočasová oáza sportu a klidu 

 OTEVÍRACÍ DOBA AREÁLU

Jsme tu pro Vás každý den v časech

Sportoviště

Denně 8:00-22:00

Restaurace

Denně 11:00 - 22:00

 KONTAKTY DO AREÁLU

Restaurace +420 601 195 271 radic@majetkova.cz

Recepce sportovišť +420734428336 recepce@gutovka.cz

 

 KDE NÁS NAJDETE

Adresa

Gutova 39

100 00 Praha 10 - Strašnice

~ zobrazit na mapě